Наши партнеры


Працевлаштування за кордоном

Надзвичайно актуальним для України є питання міжнародної трудової міграції у зв’язку з можливим підписанням Угоди про Асоціацію з ЄС, яка передбачає встановлення Поглибленої зони вільної торгівлі. Важливо вже зараз зрозуміти, яким чином виникнення Поглибленої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС вплине на масштаби та динаміку трудової міграції. Збільшиться чи зменшиться чисельність українських трудових мігрантів, чи зміниться становище наших заробітчан у країнах ЄС після підписання Угоди про Асоціацію? Принагідно слід зазначити, що майже 50% українських трудових мігрантів обирають країни ЄС для пошуку роботи за кордоном.
Також для України є важливим практичний досвід країн-учасниць Східного партнерства щодо розв’язання проблем трудової міграції, зокрема у галузі законодавчого регулювання зовнішньої трудової міграції, розширення міжнародного співробітництва з питань регулювання трудової міграції та створення умов на національному ринку праці для повернення цих мігрантів на батьківщину.

Шукаєте працевлаштування за кордоном? Та тренінги з продажу по телефону.
Чисельність громадян України, які виїжджають на роботу за кордон, за останні роки істотно не змінилася.
Про це на парламентських слуханнях «Українська трудова міграція: стан, проблеми та шляхи їх вирішення» повідомила заступник міністра соціальної політики Лідія Дроздова.
Вона зазначила, що за результатами дослідження, проведеного в 2012 році Державною службою статистики України разом з Інститутом демографії та соціальних досліджень за сприяння Європейського Союзу, Міжнародного бюро праці та Міжнародної організації з міграції, кількість громадян, які в період з 1 січня 2010 року по 17 Червень 2012 року працювали або шукали роботу за кордоном, становила 1,2 млн осіб, що на 0,3 млн осіб. менше, ніж показало аналогічне дослідження трудової міграції, проведене в 2008 році.
«Тому можна вважати, що чисельність громадян України, які виїжджали на роботу за кордон, істотно не змінилася», — сказала вона.
Дроздова повідомила, що найбільшими країнами — реципієнтами вітчизняної робочої сили є Російська Федерація (43,2%), Польща (14,3%), Італія (13,2%) і Чеська Республіка (12,9%). Серед інших країн, в які спрямовані потоки трудових мігрантів, — Іспанія (4,5%), Німеччина (2,4%), Угорщина (1,9%), Португалія (1,8%).
Найпоширенішими видами економічної діяльності трудових мігрантів є робота на будівництві (45,7%), в домогосподарствах (18,3%), у сільському господарстві (11,3%) і торгівлі (9,1%).
Також, за її словами, освітній рівень трудових мігрантів у віці від 15 до 70 років був нижче, ніж серед зайнятого населення відповідного віку. Майже 2/3 трудових мігрантів мають повну загальну середню освіту. Серед трудових мігрантів переважають чоловіки — 66%.

Новости
Контактные телефоны:

 

  + 38 (044) 237-90-05
  + 38 (044) 233-46-69


Контактный E-mail:
seminar@nbc.ua (Информационная служба)
n@nbc.ua (Технический отдел)